26 Şubat 2012 Pazar

Kedi Hikayeleri (Das groβe Katzenlesebuch)

Derleyen : Julia Bachstein, Yapı Kredi Yayınları

Dün akşam İstiklal Caddesinde gezerken, Galatasaray'ın köşesindeki, her zamanki gibi çekici Yapı Kredi Yayınlarına uğradık. Daha birkaç dakikadır kitaplara bakıyordum ki, "kasa kapanıyor" diye seslendiler. Hemen seçmem gerekiyordu ve çabucak karar vermek zor olmadı : Kapağını pespembe burunlu enfes bir kedi ile süslemiş Kedi Hikayeleri öykü derlemesi ile Amin Maalouf'un Yüzüncü Ad'ını aldım. (Yüzüncü Ad'ın 40. baskısı olmuş maşallah). Aklınızda bulunsun, bu mağazadan kitap aldığınızda indirim oluyor fiyatlarda ve kitaplardan mutlaka kendi kapağıyla takım ayracı çıkıyor.

Bugün tombilik kedim yanımda bıyığını kıpırdatmadan uyurken, ben de başka bir sürü kedilerin hikayeleri içinde kendimi kaybettim. Aslında pek öykü sevmiyorum ben ama bunları bir çırpıda okuyuverdim. Her bir hikayenin başında, ortasında ve de sonunda yumuk yumuk uyuyan kedimin göbeğini mıncıklayıp yüzüne gözüne öpücükler kondurdum. Ne kadar küçük bir yaratık ama evdeki varlığı ne kadar büyük diye düşündüm. Hikayeleri çok sevdim, özellikle küçük kara panter Lillian, ıssız adanın Robinson Kedisi, denizci kedi Miço, Kedi Calvin, pudrayla kendilerinden Jette ile Colette en sevdiklerim:)

Kedicilerin kaçırmaması gereken bir kitap, ahhh ve eveet nidalarıyla okuyup kedinizden ve kendinizden çok şey bulacağınıza eminim:) Kitapla ilgili çok cici bir detay ise her sayfanın dibindeki minik kedi desenleri... Onlara da bayılacağınıza eminim.

Öyküsever kedicilere hararetle tavsiye olunur.


4 yorum:

 1. kedileri çok sevsem de evde bakmama izin yok ama hikayelerini okuyabilirm:)severek umuyorum:)

  YanıtlaSil
 2. Kitap Eylemcisi : evet canım,öyküleri severek okursun sanırum ama okurken insanın dişleri kamaşıyor, elinin altında bir kedi istiyorsun yoğurmalık, öyle bir kitap bu, benden söylemesi:)))

  YanıtlaSil
 3. Benim de canım çekti şimdi. Kızım kucağımda mırıl mırıl uyurken bu hikayeleri okumak eminim çok hoş olacaktır. En kısa sürede bu ziyafeti kendime vereceğim. :)

  YanıtlaSil
 4. Pınar : bu hikayeleri okurken iyi ki kucağımda kızım var diyeceksin, insan sürekli elinin altında kedi arıyor bu kitabı okurken:))

  YanıtlaSil