22 Kasım 2015 Pazar

Mezardan Uyanan (Up From the Grave)


Jeaniene Frost, Artemis Yayınları

Çeviri : Bilge Gündüz


Gece Avcısı Serisi, 7.ve son kitap.Usta Vampir Bones ile ölümcül karısı Azrail Kedicik'in maceraları bu kitap ile sona eriyor. Oldukça rahat okunan bu serinin her kitabında olduğu gibi, son bölümde de nefes alma arası vermeden olaylar art arda geliyor. Kahramanlarımız maceradan tehlikeye koşuyorlar. Ya da onların durumunda uçuyorlar desek daha doğru.


Bu kitapta Cat ile Bones, Cat'in eski takım arkadaşlarının ortadan kaybolduğunu öğreniyorlar ve arkadaşlarını kurtarmaya çalışırken şimdiye kadarki en tehlikeli serüvenlerini yaşıyorlar. Üstelik, vampirler ve gulyabaniler arasında dünya savaşı çıkmasına sebep olacak bir sırrı öğreniyorlar. Bu savaşı engellemek içinse hayatlarını ortaya koyuyor evlere şenlik çiftimiz.

Mencheres, Ian, Spade ve Denise yine karşımıza çıkan sevdiğimiz karakterlerden. Medyum Tyler ile salyalı köpeği de bu kitapta yeniden hizmetlerini Kedicik'e sunuyorlar. Tabii yeraltı dünyasının kraliçesi Marie de olaylara karışıyor. Tek eksik, efsanevi Voyvoda Tepesh, onun da mazereti büyük.


Okuması çok zevkli bu seri bittiği için üzgünüm, acayip kafa dağıtıcı kitaplardı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder